Up
Dlaczego warto
Dzialania Wspierajace
Uczestnicy
Zasady finansowania
Jak skladac wnioski

Zasady finansowania

Granty Wspólnoty przyznaje się na zasadzie współ-finansowania, co zakłada konieczność pozyskania dodatkowych funduszy z innych źródeł publicznych i/lub prywatnych. W związku z tym, że z samych funduszy MŁODZIEŻY nie można pokrywać wszystkich kosztów projektu, niezbędny jest wkład gotówkowy, rzeczowy lub łączony ze strony organizatorów i/lub uczestników projektu.

Wysokość grantu Wspólnoty oblicza się na podstawie faktycznych kosztów podróży i kosztów specjalnych, według stałych kwot w przypadku wszystkich innych kosztów związanych z projektem i stawek ryczałtowych w przypadku dziennych ryczałtów dla każdego uczestnika. Stawkę ryczałtową oblicza się na podstawie liczby nocy wraz z pełnymi dniami przewidzianymi w programie zajęć. Maksymalne stałe kwoty i stawki ryczałtowe podano tabeli dodatowej, ale mogą one mieć różną wysokość zależnie od kraju Programu, w którym składa się wniosek o fundusze.

Z wyjątkiem kosztów podróży i kosztów specjalnych wkład Wspólnoty w działania nie jest bezpośrednio powiązany z określonymi rodzajami kosztów. Beneficjenci mogą wykorzystać te fundusze w sposób, jaki uznają za odpowiedni, pod warunkiem wywiązania się z obowiązków określonych w tabelach kolejnych rozdziałów.

Ten mechanizm finansowania ma ułatwić wnioskodawcom oszacowanie wysokości grantu, jaki spodziewają się otrzymać, oraz realistyczne zaplanowanie działań.

We wniosku o fundusze należy szczegółowo opisać cele oraz rodzaj działań, na które zostanie przeznaczony grant. Ten opis będzie stanowił jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przy selekcji projektów.

Działania 1-6

Te działania są współ-finansowane na podstawie stałych kwot i stawek ryczałtowych, ponieważ trwają one przez ograniczony czas i bierze w nich udział ograniczona liczba uczestników. Te kwoty stałe i stawki ryczałtowe są kwotami maksymalnymi, a ich wysokość może zostać dostosowana do warunków w poszczególnych krajach (szczegółowych informacji udziela Narodowa Agencja w danym kraju).

Działania 7-9

Na te działania fundusze z Programu MŁODZIEŻ przyznaje się na podstawie kosztów rzeczywistych, przy czym grant programu nie powinien przekraczać 50% łącznych kosztów projektu.

Przedmowa Glosariusz Wprowadzenie Uczestnictwo w programie Akcja 1 Mlodzież dla Europy Akcja 2 : E.V.S. Akcja 3: Inicjatywy Młodzieżowe Akcja 4: Wspolne dzialania Akcja 5: Dzialania Wspierajace Kraje trzecie Lista adresow kontaktowych


Home Program Youth N. Agencies FAQ
 Action 5.1 activity 9 “Support for quality and innovation of the Program Youth.”
Project no: 5.1/R1/2003/06 Made by Hienet working Teams in cooperation with T.E.S.